Podologia

Podologia

Począwszy od najbardziej podstawowego zabiegu podologicznego, skończywszy na “stopie cukrzycowej”. Odciski, nagnioty, wrastające paznokcie  i wiele innych przestaną być Twoim zmartwieniem.

  • Wrastający paznokieć

    Zazwyczaj kilka czynników przyczynia się do wrastania paznokci, m.in.: źle dobrane obuwie, nieprawidłowe przycinanie płytki paznokcia, urazy, nadpotliwość stóp. Przeprowadzony wywiad pozwoli dowiedzieć się, dlaczego Twoje paznokcie wrastają. Następnie wyeliminujemy przyczyny i sprawimy, że problem nigdy nie wróci. Zabiegi są bezbolesne, przynoszą komfort i ulgę już po pierwszej wizycie.

  • Wkręcający paznokieć

    Problem wkręcających paznokci nierzadko związany jest z zaburzeniem krążenia kończyn dolnych, źle dobranym obuwiem bądź zaburzoną biomechaniką chodu. Leczenie polega na dobraniu odpowiedniego rodzaju klamr i korekcji toru wzrostu paznokcia. Zazwyczaj wymagana jest konsultacja angiologiczna bądź fizjoterapeutyczna. Paznokieć wkręcający się najczęściej nie jest mocno bolesny, nie pojawia się w wale okołopaznokciowym stan zapalny czy ropa.

  • Paznokieć zmieniony chorobowo

    Twój paznokieć ma dziwny kształt i kolor? Może przyczynił się do tego jakiś uraz, dłuższa wyprawa w góry bądź pojawienie się zmian wiążesz z zażywanymi lekami? Zgłoś się do naszego gabinetu! Na podstawie wywiadu oraz badania materiału pobranego z płytki ocenimy przyczynę zmian chorobowych. 

    Leczenie opiera się na oczyszczaniu miejsc zmienionych chorobowo. W celu zapobiegania rozwojowi dalszych zmian konieczne są  wizy kontrolne w naszym gabinecie.

  • Rekonstrukcja płytki paznokcia

    Twój paznokieć odpadł w wyniku urazu, nie chce rosnąć bądź jest nadkażony grzybicą/pleśnicą? Ten zabieg jest właśnie dla Ciebie. 

    Rekonstrukcja paznokcia przy pomocy mas podologicznych jest gwarancją zdrowego i naturalnego wyglądu paznokcia. Dodatek substancji przeciwgrzybiczych w preparacie zabezpiecza paznokieć przed nadkażeniem grzybiczym bądź wspomaga leczenie już zakażonych paznokci. Metodę tę najczęściej wykonujemy u osób, które wstydzą się swoich stóp i nie chcą podjąć docelowego leczenia w okresie letnim. Rekonstrukcja przyczynia się do regulowania toru wzrostu paznokcia, zabezpiecza odkryte łożysko przed wysychaniem, chroni opuszek palca przed remodelingiem, podtrzymuje terapie przeciwgrzybicze.

  • Pękające pięty, rozpadliny

    Problem pękających, bolących pięt dotyczy zarówno mężczyzn jak i kobiet. Zazwyczaj przyczyną tego stanu rzeczy jest nadmierne ścinanie warstwy rogowej skóry pięt, co prowadzi do jej przeciążenia i niszczenia. Problemy związane z uczuleniami na produkty białkowe, problemy ze strony jelit oraz niezdrowa dieta także mają duży wpływ stan naszych pięt.

  • Usuwanie odcisków, nagniotów

    Odciski tworzą się z powodu nadmiernego przeciążenia kości, noszenia nieodpowiednio dobranego obuwia, deformacji stopy.

    Często pacjenci zgłaszający się z problemem odcisków obawiają się, że po zabiegu nie będą mogli chodzić- nic bardziej mylnego. Procedura podologiczna usuwania odcisków różni się od tej chirurgicznej. Ogranicza się do wycięcia zmian rogowych naskórka (rdzeń odciska) i nie narusza zdrowej skóry wokół. Dzięki czemu po zabiegu nie zakładamy szwów, a pacjent może swobodnie się poruszać.

  • Modzele

    Modzele to szare bądź żółte zmiany skórne dobrze odgraniczone od zdrowej skóry. Zazwyczaj są mało wrażliwe na dotyk. Rzadko występują pod postacią zmian sięgających głęboko aż do naczyń krwionośnych i nerwów, charakteryzujących się dużą bolesnością. Modzele wynikają z noszenia zbyt wąskiego, ciasnego obuwia bądź są skutkiem złego ustawienia stawu skokowego górnego. Dochodzi do przesunięcia środka ciężkości na śródstopie i jego nadmiernego przeciążenia.

  • Pedicure kosmetyczny

    Zabieg pedicure kosmetycznego jest zabiegiem bardzo przyjemnym, relaksującym, po którym zyskuje się duży komfort podczas chodzenia. Zabiegi wykonywane są najczęściej raz na 6-8 tygodni. Na życzenie klienta paznokcie mogą zostać pomalowane lakierem klasycznym. W podologii nigdy nie stosujemy lakierów hybrydowych bądź mas żelowych.

    Nie robimy tego, ponieważ nakładanie ich na paznokcie osłabia płytkę oraz prowadzi do ich niszczenia, rozdwajania. Bardzo często stosowanie „sztucznych” mas na płytki kończy się onyholizą płytki, a w konsekwencji rozwojem grzybicy paznokci, zwijaniem paznokci i ich wrastaniem. 

  • Pedicure medyczny

    Zabieg przeznaczony dla osób uskarżających się na odciski, nagnioty i inne zmiany związane z bolesnością stóp. Obejmuje swoim zakresem usunięcie wszystkich zmian znajdujących się na skórze, edukację klienta, jak dbać o stopy w zaciszu domowym i ewentualne wskazaniem deformacji. Wszystkie odciski, itp. są zabezpieczone odpowiednim opatrunkiem i odciążeniem.

  • Pedicure seniora

    Zabieg przeznaczony jest dla osób starszych, które przez dłuższy czas nie miały obcinanych paznokci. Zmiany z jakimi zgłaszają się klienci obejmują deformację paznokci wywołane wieloletnim brakiem odpowiedniej pielęgnacji domowej. Paznokcie takich osób to zazwyczaj grube szpony, których nie da się obciąć w warunkach domowych. Zabieg w gabinecie polega na delikatnym opracowaniu płytki paznokcia i jej obcięciu. Usuwane są wszystkie zrogowacenia i odciski, najczęściej zlokalizowane pod płytką paznokcia bądź w przestrzeniach międzypalcowych.

  • Terapia brodawek wirusowych

     Brodawki wirusowe wywoływane są przez wirusa HPV (Herpes Papiloma Virus).  Zmiany te najczęściej zlokalizowane są na dłoniach oraz podeszwach stóp. Najpopularniejszymi postaciami brodawek, z jakimi zgłaszają się do nas klienci, są: brodawki pospolite oraz mozaikowe (typ 1-4). Ponieważ zmiany wywoływane są przez wirusa, bardzo ważnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, jest odporność klienta, który ma zostać poddany terapii. Leczenie polega na usunięciu zmian i nałożeniu opatrunku nasączonego lekarstwem. Po zabiegu można odczuwać lekkie pieczenie. 

  • Stopa cukrzycowa

    Cierpisz na cukrzycę? Musisz wiedzieć, że Twoje stopy są wyjątkowo narażone na uszkodzenia z powodu zaburzeń czucia. Pielęgnacja stopy cukrzycowej powinna być wyjątkowo delikatna i staranna. Należy stosować preparaty przeznaczone dla diabetyków a unikać tych, które mogą wywołać podrażnienie, a nawet trudno gojące się rany.

Chirurgia

Chirurgia

Znajdziesz u nas usługi z zakresu małej chirurgii stopy, poradni chirurgii dziecięcej i wiele innych mało inwazyjnych zabiegów przeprowadzanych w znieczuleniu miejscowym.

  • Plastyka wałów okołopazokciowych

    Zabieg plastyki wałów okołopaznokciowych daje trwały efekt terapeutyczny i estetyczny w przeciwieństwie do innych standardowo stosowanych zabiegów, takich jak: resekcja klinowa czy zrywanie paznokcia. Po tych ostatnich zazwyczaj dochodzi do nasilenia zmian i jeszcze większych komplikacji niż przed zabiegiem. Plastykę wałów okołopaznockiowych wykonujemy wówczas, gdy zablokowany jest wzrost paznokcia, doszło do kilkukrotnych epizodów wrastania płytki w wał, a paznokieć nie rokuje we wzroście.

  • Plastyka opuszka paznokcia

    Twoje paznokcie od wielu lat nie chcą rosnąć? Są pogrubiałe i wstydzisz się je odsłonić latem? Może w przeszłości doznałeś urazu, który był początkiem problemów z paznokciem?

    Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji. Terapia pozabiegowa opiera się o dbanie o zdrowe łożysko paznokcia oraz korygowanie toru wzrostu paznokcia.

  • Egzocysta podpaznokciowa

    To łagodna zmiana chrzęstno-kostna. Tworzy się na dystalnych częściach paliczków, przybiera postać guza który często prowadzi do uniesienia płytki paznokcia i zniszczenia łożyska paznokcia. Pierwsze objawy pojawiają się gdy zmiana zaczyna wyrastać poza obręb skóry. W czasie rozwoju egzocysty może dojść do powiększenia się paliczka, co wywołuje uczucie bólu i dyskomfortu podczas chodzenia. Nie wszystkie objawy egzocysty są widoczne od razu dlatego; jej rozpoznanie bywa dość kłopotliwe.

  • Guzy aparatu paznokciowego

    Onychomatricoma to bardzo rzadki guz wywodzący się z nabłonka i tkanki łącznej paznokcia. Proces powstawania guza nie jest do końca jasny i poznany, zazwyczaj dotyczy kobiet rasy kaukaskiej w piątej dekadzie życia. Moment pojawienia się guza jest zazwyczaj niezauważalny, ponieważ przebiega bardzo wolno i jest bezbolesny.

  • Gangliony, torbiele

    Ganglion zwany również cystą śluzowatą bądź torbielą galaretowatą to łagodna, niebolesna zmiana. Często tworzy się w okolicy stawów i pochewek ścięgnistych. Najczęstszą przyczyną jest nadmierne przeciążenie danej okolicy, urazy i gromadzenie śluzowatego wysięku.

  • Włókniaki, fibroma

    Fibroma to łagodny guz wywodzący się z tkanki łącznej. Zmiany nie są groźne, ich jedynym mankamentem są względy estetyczne. Guz rozrastając się w kierunku proksymalnym wału paznokcia, uciska na płytkę prowadząc do jej deformacji.

    Zniekształcenie znika po usunięciu chirurgicznym zmiany. Paznokieć po okresie regeneracji odzyskuje naturalny kształt.

Rany przewlekłe

Rany przewlekłe

Specjalizujemy się w trudno gojących się ranach o podłożu niewydolności naczyniowej (owrzodzenia podudzi), “zespole stopy cukrzycowej”, ranach oparzeniowych, ranach po cięciu cesarskim i innych.

Fizjoterapia

Fizjoterapia

Oferujemy terapię wad postawy, dobór i wykonanie indywidualnych wkładek korekcyjnych do butów, szeroki zakres terapii powięziowej FDM.

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna

Zabiegi z zakresu leczenia toksyną botulinową migren, nadpotliwości oraz bruksizmu. Lifting bez skalpela przy pomocy nici haczykowatych (BAARB 4D), wolumetria twarzy i wiele innych w najlepszej jakości oraz estetyce.

Kosmetologia

Kosmetologia

Zabiegi regeneracyjne na skórę twarzy (blizny zanikowe, blizny pooperacyjne). Wykorzystanie kwasów medycznych w leczeniu trądziku młodzieńczego, różowatego i innych. Mezoterapię mikroigłową.

Zabiegi laserowe

Zabiegi laserowe / termokoagulacja

Laserowe usuwanie włosów z wykorzystaniem jedynego lasera z zimną głowicą – LINSCAN. Zamykanie popękanych naczynek na twarzy, szyi i dekolcie. Naczyniaki gwiaździste, włókniaki, prosaki.

Galeria

Odpowiednio zaplanowana terapia daje świetne wyniki. Sprawdź naszą galerię zdjęć i przekonaj się, że nie ma przypadków beznadziejnych.